Jan Erik Granath foreningens tredje æresmedlem

Jan Erik Granath ble under Bragefesten 2013 utnevnt til Gambrinus, Borgølets venners tredje æresmedlem, en hedersbevisning han deler med foreningens stifter og første president, avdøde Torje Braadland, og Borg Bryggeriers tidligere administrerende direktør Bjørn Strømsæther.

Granath har vært medlem siden foreningen ble stiftet i 1986, og har snaut nok mistet et møte eller arrangement siden starten. Utallige ganger har han stilt opp, i stort og smått – alt fra å ha vært foreningens president og ambassadør for Gambrinus, til å promotere Sarpsborgs gode øl under mange gatetreff i byens sentrum.

Hans kraftfulle og svært så hørbare stemme har dessuten gjort ham til foreningens selvskrevne allsangleder. Sanggleden ble toppet under noen julidager i 2005, da Granath spilte selveste Gambrinus i musikalen «Det gjærer i Borg», som ble satt opp i anledning Borg Bryggeriers 150-årsjubileum.

Les mer om Jan Erik her

Del denne siden

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn